Vidinis seo: iš ko jis susideda?

Seo optimizavimas svarbus kiekvienam internetinės svetainės savininkui, kuris tikisi, kad turimas puslapis sulauks kuo didesnio lankytojų skaičiaus. Seo optimizacija susideda iš dviejų dalių: vidinio ir išorinio seo, kurie abu yra vienodai svarbūs. Vis dėlto, įprastai seo optimizavimas pradedamas būtent nuo vidinio seo, taigi, iš ko jis susideda, ir ką svarbu apie tai žinoti?

META atributų tvarkymas

Tvarkant vidinį seo svarbu atkreipti dėmesį į svarbiausius META atributus: META pavadinimą, META aprašymą, META raktažodžius, META turinio tipą, META peržiūrą (META content type), META peržiūrą, socialinių tinklų META žymes, META kalbas bei  META atnaujinimus.

Nuotraukų optimizavimas

Vidinis seo susideda ne vien tik iš tekstinės informacijos: svarbu ne tik tai, kokios nuotraukos yra parenkamos, bet ir kaip jos yra įkeliamos. Svarbiausia – išlaikyti aukštą nuotraukų kokybę maksimaliai sumažinant jų dydį ir įkeliant nuotrauką įrašyti ALT tekstą (šiame tekste rekomenduojama įrašyti nuotraukos raktažodį).

Nuorodos

Jūsų svetainės nuorodos turėtų būti aiškios ir kiek įmanoma trumpesnės. Talpindami svetainės tekstus sugalvokite aiškų ir pakankamai trumpą pavadinimą, kuriame taip pat būtų ir esminiai raktiniai žodžiai. Idealu, jei svetainės tekstų nuoroda yra be jokių papildomų simbolių (pavyzdžiui, skaičių).

Antraščių tvarkymas

Antraštės (Headings) taip pat yra naudojamos seo tikslais. H1 antraštė yra laikoma pačia svarbiausia, todėl ji turėtų būti kiekviename vidiniame internetinės svetainės puslapyje. Kitos antraštės (H2-H6) yra laikomos ne tokiomis svarbiomis, tačiau jas taip pat patartina naudoti kiekviename tekste. Idealu, jei šiose antraštėse yra paminimi svarbiausi raktiniai žodžiai.

Vidinės ir išorinės nuorodos

Svetainės tekstuose rekomenduojama įterpti nuorodų, kurios veda į pagrindinius jūsų svetainės puslapius (tai paieškos svetainėms parodys, kokie svetainės vidiniai puslapiai yra patys svarbiausi). Taip pat nereikėtų vengti ir išorinių nuorodų, tačiau svarbu pasirūpinti, kad jos vestų tik į patikimas internetines svetaines.

Svetainės pritaikymas mobiliesiems telefonams

Pasirūpinkite, kad jūsų internetinės svetainės dizainas būtų pritaikytas ne tik kompiuteriams, bet taip pat ir išmaniesiems telefonams. Galite sukurti atskirą mobiliąją svetainės versiją arba sutvarkyti dizainą, kad jis automatiškai prisitaikytų prie mobiliųjų įrenginių ekranų.

Svetainės krovimosi greitis

Nors gali atrodyti, kad vidinis seo ir svetainės krovimosi greitis yra visiškai nesusiję dalykai, tačiau tokia nuomonė yra labai klaidinga. Jei jūsų internetinės svetainės krovimosi greitis bus didesnis už konkurentų, įgysite ženklų pranašumą, tad tikrai verta šiek tiek pasistengti.

Sąsaja su socialiniais tinklalapiais

Socialinių tinklalapių populiarumas yra sparčiai augantis, todėl suteikite galimybę svetainės lankytojams pasidalinti čia siūlomomis prekėmis, paslaugomis ar tiesiog patalpintais įdomiais straipsniais (prie prekių, paslaugų ar straipsnių turėtų būti „patiktukų“ ir pasidalinimo mygtukai).

Unikalus turinys

Kiekvienos internetinės svetainės savininkas turėtų pasirūpinti, kad svetainėje būtų pateikiamas unikalus (nekopijuotas) turinys, kuris gali sudominti svetainės lankytojus. Taip pat reikėtų nepamiršti atnaujinti svetainėje pateiktą informaciją ir pakankamai dėmesio skirti tekstų kokybei. Atleikant SEO paslaugas, teksto unikalumas ir kokybė turi itin didelę reikšmę.
Plačiau apie SEO paslaugas ir SEO etapus skaitykite Digital Star interneto svetainėje www.digitalstar.lt/seo-paslaugos.