Išorinis seo: kas jį sudaro?

Išorinis seo optimizavimas yra lygiai toks pat svarbus, kaip ir vidinis, tad tuomet, kada siekiama iškilti į kuo aukštesnes paieškos sistemų pozicijas, labai svarbu pasirūpinti, kad tam būtų skiriama pakankamai dėmesio. Nors gali atrodyti, kad svarbiausia – gauti kuo daugiau atgalinių nuorodų, tačiau paieškos sistemos yra pakankamai gudrios, kad galėtų suprasti, jog nuorodos yra dedamos dirbtinai. Taigi, ką svarbiausia žinoti apie išorinį seo, ir kaip vertėtų elgtis, kad nepakenktumėte savo svetainės reitingams?

Skaičius tikrai nėra esminis dalykas

Gauti pakankamai daug atgalinių nuorodų tikrai nėra labai sudėtinga, tačiau jų kokybė yra gerokai svarbesnė už kiekį. Jei jūsų internetinė svetainė buvo sukurta dar visai neseniai, visiškai užteks vos vienos ar dviejų atgalinių nuorodų per mėnesį. Vėliau, kuomet jūsų internetinė svetainė jau bus įgijusi šiokį tokį lankomumą, nuorodų skaičių per mėnesį galėsite padidinti iki 3-12.

Svetainių turinys

Nesirinkite tokių svetainių, kurių turinys yra visiškai nepanašus į jūsų internetinio puslapio, nes tokios nuorodos paprasčiausiai bus bevertės. Jei nuorodą talpinsite tam tikrame naujienų portale, tokiu atveju pasirūpinkite, kad nuoroda būtų įterpta straipsnyje, kuris yra susijęs su jūsų svetainėje siūlomomis prekėmis ar paslaugomis.

Rinkitės žinomas internetines svetaines

Kai siekiama įrodyti, kad internetinėje svetainėje yra talpinamas tikrai kokybiškas turinys, atgalines nuorodas patartina talpinti pakankamai gerai žinomose internetinėse svetainėse. Jei nesate užtikrinti, kad jus dominantis internetinis puslapis yra pakankamai aukšto reitingo, patartina įverinti PA (Page Authority) rodiklį, kuris turėtų būti ne mažesnis nei 20, DA (Domain Authority), kuris turėtų būti didesnis nei 20, ir Moz Rank, kuris turėtų būti lygus 3 arba didesnis.

Kokia turėtų būti išorinė nuoroda?

Įprasta manyti, kad išorinė nuoroda būtinai turi būti raktažodis, tačiau tai nėra tiesa. Geriausia, jei nuoroda yra natūrali (nuvedanti sužinoti daugiau informacijos apie pateikiamą prekę ar paslaugą). Išorinės nuorodos turėtų nukreipti būtent į tą puslapį, kuriame galima sužinoti apie aprašomą produktą ar paslaugą, todėl svarbu išorines nuorodas sudėti tikslingai (nedėkite nuorodų vien tik į pagrindinį svetainės puslapį).

Kaip patalpinti nuorodą kokybiškuose puslapiuose?

Nors palikti nuorodą populiariausiuose naujienų portaluose gali būti gana keblu, tačiau tikrai nebūtina taikytis į pačius žinomiausius. Pasidomėkite: galbūt jūsų miestas ar gyvenamosios vietovės bendruomenė turi savo naujienų portalą, kuriame patalpinti tekstą su nuoroda bus gerokai paprasčiau nei didžiuosiuose naujienų puslapiuose.

Išnaudokite įvairias galimybes

Išorinis seo neapsiriboja vien tik nuorodų talpinimų įvairiuose naujienų portaluose: taip pat vertėtų išnaudoti įvairius aukštos kokybės nuorodų katalogus bei skelbimų portalus. Nors šiandien įvairių skelbimų puslapių pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tačiau apsiribokite tik pačiais populiariausiais, nes kituose portaluose paliktos nuorodos paprasčiausiai nebus naudingos.
Plačiau apie tai kas yra SEO skaitykite šioje nuorodoje.
Susisiekti su Digital Star agentūra.
Digita Star agentūros kontaktai