Kaip rašyti tekstus, kad jie parduotų?

Parduodantys tekstai – kiekvieno verslininko svajonė, tačiau jos įgyvendinimas ne visada yra paprastas. Vis dėlto, šiek tiek pasistengus tikrai įmanoma pasiekti puikių rezultatų – keli paprasti patarimai padės paskatinti vartotojų susidomėjimą ir padidins galimybes praplėsti klientų ratą. Taigi, ką svarbu žinoti apie parduodančių tekstų rašymą, ir kokios teksto struktūros vertėtų laikytis?

Kaip rašyti tekstus, kad jie parduotų

Tekstas neturėtų būti pernelyg ilgas

Įsivaizduokite: pamatote jus sudominusio teksto antraštę, paspaudžiate nuorodą, kurią atidarę išvystate visą „paklodę“ teksto. Įvertinate: skaitymas užtruktų 20-30 minučių… Ką darysite? Greičiausiai perbėgsite tekstą akimis, arba tiesiog šį straipsnį uždarysite. Perskaitysite jį vėliau. Arba niekada. Tekstą tikrai pagyvintų nuotraukos (jas tikrai peržiūrėtumėte), įvairios paryškintos vietos (jas tikrai perskaitytumėte). Taigi, rašydami parduodančius tekstus per daug neišsiplėskite, svarbiausias jo vietas paryškinkite bei pateikite iliustracijų. Būtent tai gali pagyvinti net ir patį ilgiausią tekstą! Atminkite, kad šiuolaikinių vartotojų dėmesio išlaikymo trukmė yra trumpesnė nei jums atrodo – vos 8-12 sekundžių… Taigi, jūs turite laiko (nedaug, bet turite).

Parduodančių tekstų esmė

„Kaip tai kokia esmė?“ – paklausite. Ogi tokia, kad pats tekstas tikrai neatsidarys kasos aparato ir neįdės teksto skaitytojo pinigų. Rašydami tekstą pagalvokite apie tai, kokį veiksmą paskatinsite atlikti – atsisiųsti renginio programą, užsiregistruoti į kursus, peržiūrėti naujausių produktų katalogą, ir t.t.  Jei tekste neraginsite nieko atlikti, natūralu, kad skaitytojas nieko ir nedarys.

Parduodančių tekstų esmė

Teksto struktūra

Būtų gerai, jei kiekvienam tekstui būtų galima pritaikyti vieną ir tą pačią formulę, tačiau realybė yra kiek kitokia. Vis dėlto, jei sunku sugalvoti teksto struktūrą patiems, galite laikytis šių rekomendacijų:
• Pirmiausia naudokite dėmesį atkreipiančias frazes, tuomet pateikite informaciją, kuri gali sudominti skaitytoją (tai gali būti tam tikri faktai, statistikos duomenys, ir t.t.);
• Pristatykite siūlomą produktą ar paslaugą: įvardinkite svarbiausius privalumus, papasakokite, kuo jūsų pasiūlymas išsiskiria iš kitų, kokias problemas jūsų pasiūlymas padės išspręsti, ir t.t.;
• Skatinkite vartotojų troškimą įsigyti pristatomą prekę ar paslaugą bei pereikite prie kvietimo atlikti tam tikrą veiksmą.
Jei siūlote tam tikras paslaugas, galite išbandyti šią parduodančio teksto formulę:
• Teksto pradžioje įvardinkite galimybes, kurias suteikia jūsų siūlomos paslaugos. Perteikite svarbiausią pasiūlymo informaciją;
• Išvardinkite pagrindinius siūlomos paslaugos privalumus, papasakokite, kodėl ji yra verta potencialaus kliento pinigų;
• Nurodykite, kokia yra jūsų pasiūlymo nauda (išvardinkite 3-5 punktus) bei paraginkite skaitytoją atlikti tam tikrus veiksmus.

Ar tekstas tikrai parduos?

Net ir tuomet, jei laikomasi visų svarbiausių rekomendacijų, parašytas tekstas ne visuomet garantuoja pageidaujamus rezultatus. Kodėl? Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių: prekių/paslaugų neaktualumo, pernelyg aukštos kainos, ir t.t. Vis dėlto, parduodančių tekstų rašymas tikrai gali praplėsti suinteresuotų vartotojų auditoriją, todėl pardavimų skatinimas visuomet yra efektyvesnis su tokio tipo tekstais nei be jų.
Dėl tekstų rašymo paslaugų kreipkitės paspaudę nuorodą : https://www.digitalstar.lt/svetainiu-kurimas/tekstu-kurimas/