Apie Snapchat: socialinis tinklalapis Z kartos atstovams
Snapchat – tai programėlė, leidžianti siųsti greitai dingstančias žinutes, nuotraukas ar vaizdo įrašus (informacija galima dalintis su savo draugais bei paskyros sekėjais). Nors šios programėlės koncepcija yra ganėtinai keista, tačiau ji gali užtikrinti asmens privatumą, tad nieko nuostabaus, kad Snapchat labai greitai sulaukė susidomėjimo. Įdomu tai, kad Snapchat įkūrėjas Evanas Spiegelis 2015 metais tapo jaunausiu pasaulio milijardieriumi (tuo metu jam buvo 24 metai, o turto vertė siekė 1,5 milijardo dolerių). Iš pradžių buvo teigiama, kad ši programėlė yra skirta antrajai pusei siųsti intymias nuotraukas, kurios dingsta vos tik jas peržiūrėjus, tačiau sunku pasakyti, ar Snapchat įkūrėjas nejuokavo. Šiandien ši programėlė yra sulaukusi tikrai didelio susidomėjimo, o jos vartotojai neapsiriboja vien tik bendravimu su savo antrąja puse.
Snapchat programėlės vartotojai
Snapchat programėlė labiausiai domina Z kartos atstovus (asmenis, gimusius 1995-2010 metais). Belgijoje, Švedijoje ir Airijoje Snapchat programėle naudojasi maždaug 50 procentų paauglių, kuriems yra prieinamas internetas. Amerikoje atlikta apklausa parodė, kad net 28 procentai paauglių Snapchat laiko svarbiausiu socialiniu tinklalapiu (jis lenkia net Instagram ir Facebook). Manoma, kad tokio didelio susidomėjimo ši programėlė sulaukė dėl greito vartojimo: paskaičiuota, kad Z kartos atstovai dėmesį geba išlaikyti vos 8 sekundes (Y kartos atstovai – 12 sekundžių).
Trys programėlės dalys
Snapchat programėlę sudaro trys dalys: galimybė susirašinėti su draugais, dalintis istorijomis ir žiniasklaidai skirtas Snapchat Discover. Įsijungę Snapchat programėlę pirmiausia išvysite įjungtą vaizdo kamerą, kuri skatina patiems kurti turinį ir juo dalintis su kitais programėlės vartotojais. Snapchat programėlėje atsidūrę vaizdo įrašai kiekvieną dieną yra peržiūrimi maždaug 10 milijardų kartų.
Snapchat reklamos galimybės
Populiarūs tinklalapiai visuomet gali pasiūlyti ir tam tikras reklamos galimybes, tačiau nusprendus reklamuotis Snapchat tinkle reikėtų įvertinti tai, kad atgalinis ryšys yra labai ribotas. Šios programėlės vartotojai neturi galimybės matyti, kiek vartotojų susidomėjo paskelbtais įrašais ir kiek sekėjų pavyko pritraukti. Kai siekiama įvertinti reklamos naudą, tai, žinoma, yra laikoma tikrai nemažu trūkumu, tačiau galimybė reklamuotis Snapchat programėlėje tikrai gali praplėsti susidomėjusių vartotojų auditoriją ir padidinti prekinio ženklo žinomumą.
Snapchat programėlėje gali būti kuriamos istorijos, kurios savo turiniu pritraukia vartotojų susidomėjimą, taip pat gali būti perkama reklama Spachat Discover skiltyje (čia bus talpinamos žiniasklaidos naujienos). Kiti socialiniai tinklalapiai suteikia galimybę taikytis į tikslinę auditoriją (reklamą matysiantys asmenys gali būti atrenkami pagal amžių, pomėgius, ir t.t.), o tuomet, jei pasirenkama reklama Snapchat tinkle, tenka apsiriboti Z kartai siūlomomis prekėmis ar paslaugomis.
Tam tikrose situacijose reklama Snapchat tinkle tikrai gali būti efektyvi, tačiau kol kas reklamos galimybės šiame tinkle yra gana ribotos – jei norite pasiekti pagal tam tikrus kriterijus atrinktus vartotojus, palankiau išbandyti reklamą kituose socialiniuose tinklalapiuose.