Partizaninis marketingas: kas tai?
Partizaninis marketingas – tai reklamos rūšis, kurios pagrindinis tikslas yra ne finansinių, bet kūrybinių ir intelektinių išteklių panaudojimas. Pasirinkus šią reklamos formą ypatingai didelis dėmesys skiriamas drąsioms ir modernioms idėjoms, kurios skatina investuoti ne pinigus, bet laiką, energiją ir kūrybiškumą. Šiandien vartotojams tenka susidurti su itin dideliais kiekiais informacijos, todėl svarbu atrasti tokius marketingo būdus, kurie reklamą paverstų kiek įmanoma labiau įsimenama. Nors anksčiau mokama reklama galėjo pritraukti tikrai nemažą vartotojų auditoriją, tačiau šiandien reklamos perteklius net ir labai patrauklius pasiūlymus gali paversti tiesiog nematomais. Būtent todėl pravartu ieškoti tokių reklamos metodų, kurie būtų originalūs bei keltų nuostabą – tam tikrai nebūtinos didelės investicijos.
Svarbiausia – originalumas
Partizaninio marketingo tikslas – tikslinės auditorijos paieška. Nors verslininkai neretai siekia aprėpti kuo didesnę auditoriją, tačiau tam prireikia gana nemažų investicijų, o reklama ne visada būna pakankamai efektyvi. Kurį laiką partizaninis marketingas buvo taikytas tik pradedantiesiems bei nedideliems verslams, tačiau vėliau paaiškėjo, kad toks reklamos būdas gali būti naudingas ir jau puikiai žinomoms įmonėms: partizaninį marketingą taikė ir rinkos gigantai, tokie kaip „McDonald‘s“, „Nike“, „Mars“, ir t.t. Žinoma, tokios įmonės tikrai gali sau leisti ir brangiai kainuojančias reklamines kampanijas, tačiau partizaninis marketingas įprastai yra pasirenkamas sąmoningai, kada siekiama kuo labiau sudominti vartotojus. Tokio reklamavimosi būdo pagrindinė savybė – originalumas, kuris visuomet sulaukia pakankamai didelio susidomėjimo.
Partizaninio marketingo pavyzdžiai
Amerikos informacinių technologijų korporacija „Apple“ visus gyvavimo metus didelį dėmesį skyrė ne vien tik produkcijos kokybei, bet taip pat ir ryšiui su vartotojais užmezgimui. Informacija apie produktus visada yra pateikiama vartotojui suprantama kalba, todėl klientai pasijaučia svarbiais. „Apple“ produktų pristatymai visuomet yra labai laukiami – informacija apie vyksiančius pristatymus yra pateikiama ne vien tik žiniasklaidoje, bet taip pat ir iš lūpų į lūpas. Šios korporacijos partizaninio marketingo rezultatas – „Youtube“ kanale keliami įrašai, kuriuose vartotojai išpakuoja naujus „Apple“ gaminius bei dalinasi produkcijos apžvalgomis.
Taip pat partizaninį marketingą išbando ir ne taip puikiai žinomos įmonės. Viena jų – restoranas „Chipotle‘s Mexican Grill“, kuris didžiausio susidomėjimo sulaukė po Helovino paskelbtos akcijos: restorano lankytojai buvo raginami persirengti buritomis, ir už tai buvo žadama nemokama šio patiekalo porcija. Žinoma, toks pasiūlymas daugeliui žmonių sukėlė šypseną, tačiau tikrai neliko nepastebėtas. Dar vienas partizaninio marketingo pavyzdys – Italijoje esančio sporto ir sveikos gyvensenos klubo „Monti Fitness“ sumanymas. Sporto klubo savininkai susitarė su netoliese esančiu restoranu kitoje čekio pusėje atspausdinti kuponą, kuriuo buvo kviečiama nemokamai apsilankyti sporto salėje ir sudeginti suvartotas kalorijas. Ar tai pasiteisino? Žinoma, kad taip!
Taigi, jei ieškote tikrai efektyvaus reklamavimosi būdo, apgalvokite įvairias galimybes, ir nepamirškite, kad netikėta reklama visuomet sulaukia kur kas didesnio dėmesio.